We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: MATERIAŁY BIUROWE rabat 20 % Więcej informacji ×

5 faktów o: Marilyn Monroe

27. 08. 2017

Marilyn Monroe była tajemnicą nie tylko dla swoich współpracowników, ale również dla swoich najbliższych. Trudno się dziwić. Z tak wielką popularnością mało kto by sobie poradził, a aby zachować choć trochę prywatności Marilyn musiała grać również w życiu codziennym. Niestety dzięki sławie jej życie skończyło się zbyt szybko. Była piękna, utalentowana, uwielbiana przez miliony fanów a jej życie było pełne ekscytujących wydarzeń, sławnych ludzi, miłości, ale i skandali oraz wielkich rozczarowań. W Posters przygotowaliśmy dla Was listę pięciu mało znanych faktów z życia Marilyn, o których może nie słyszeliście i Was zaskoczą lub zaciekawią.

Plakaty, obrazy, kubki i inne gadżety z MM już od 6,24 zł.
Plakaty, obrazy, kubki i inne gadżety z MM już od 6,24 zł.

  1. Nikdy nie zdobyła nominacji do Oscara.

Pomimo wszystkich sukcesów filmów z jej udziałem i pochlebnych recenzji nigdy nie została nominowana do Oskara. Natomiast czterokrotnie otrzymała nominację do Złotego Globu, z czego trzy razy zdobyła tę nagrodę.

  1. Miała problemy z zapamiętywaniem scenariuszy.

Każdy ma swoje słabsze strony, no a Marilyn całkiem często miała problem z zapamiętaniem swoich kwestii. Większość ludzi z branży brała to jako konsekwencję jej tremy przed kamerą.

  1. Nie zarabiała zbyt wiele.

W porównaniu do jej koleżanek po fachu jej gaże były dosyć niskie. Na przykład w filmie “Mężczyźni wolą blondynki” grała przy boku aktorki Jane Russel, która za swoją rolę otrzymała dziesięciokrotnie więcej niż Marilyn.

Plakat James Paterson – Paint, 61 × 91,5 cm za 17,90 zł.
Plakat James Paterson – Paint, 61 × 91,5 cm za 17,90 zł.
  1. Mówiła o sobie w trzeciej osobie.

Aktor Eli Wallach wspominał, że podczas ich spotkania stwierdziła, że przez chwilę czuła się jak Marilyn. Również fotograf Sam Shaw był świadkiem jej komentarza: „Marilyn by tego tak nie zrobiła“.

  1. Joe DiMaggio, mąż Marilyn, przez dwadzieścia lat po jej śmierci wysyłał na jej grób świeże kwiaty trzy razy w tygodniu.

Jej drugi mąż obiecał, że jeśli Marilyn umrze, będzie wysyłał na jej grób trzy razy w tygodniu po dwanaście róż. Obietnicy tej dotrzymywał przez dwadzieścia lat aż do swojej śmierci. Moglibyśmy to nazwać miłością aż do grobowej deski.

OGLĄDNIJCIE CAŁĄ KOLEKCJĘ Z MARILYN MONROE

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Z Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sklepów internetowych z ofertą plakatów, fototapet, obrazów, reprodukcji i markowych gadżetów. Rośniemy z roku na rok i nieustannie staramy się dostosowywać naszą ofertę do Twoich preferencji. Tutaj możesz wydrukować własny plakat i oprawić go w ramy lub czytając nasz blog zyskać wiele informacji ze świata filmów, seriali lub naczerpać inspiracje z zakresu dekoracji wnętrz.

Zapoznaj się z naszą stroną i sprawdź, jakie dekoracje sprawią, by twój dom był jeszcze piękniejszy.

 

© 1999 – 2019 Europosters Wszelkie prawa zastrzeżone.

E-mail: info@europosters.eu
tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top