We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: OBRAZY NA PŁÓTNIE rabat 22 % ×

5 faktów o: Superbohaterskim życiu Stana Lee

05. 12. 2018

12 listopada cały świat obiegła informacja o śmierci legendarnego Stana Lee. Ten starszy już pan był bardzo dobrze znany wielomilionowej rzeszy fanów komiksów i filmów Marvela.  To on wraz z redakcyjnymi kolegami, Jackem Kirby i Stevem  Ditko, powołali do życia wiele popularnych bohaterów z nadludzkimi mocami. Wśród z nich chyba najsłynniejszy jest Spiderman, postacie z serii o X-Menech czy ulubieniec tłumów Iron Man. Aby złożyć mu choć mały hołd w imieniu naszego zespołu, który składa się z wielkich fanów świata Marvela,  zebraliśmy kilka interesujących faktów z  jego życia.

 

Stan Lee (1922-2018)
Stan Lee (1922-2018)

#Pisarz
Stan Lee marzył o zostaniu pisarzem, odkąd był małym chłopcem. Zanim zaczął pisać o superbohaterach, pisywał gazetowe nekrologi. Ta praca zaczęła go nieco przygnębiać (jasna sprawa), więc zdecydował się na zmianę ścieżki dziennikarskiej kariery i zaczął pisać opowiadania fantasy. Na początku wstydził się swojej pracy w świecie komiksów, ponieważ w tamtych czasach komiksy były postrzegane jako coś podrzędnego. Jego marzeniem pozostawało napisać prawdziwą powieść.

 

#Pseudonim
Na początku Stan Lee był odpowiedzialny tylko za małe asystencie prace, jak na przykład zaopatrywanie pisarzy w atrament. Podobno jednak już po tygodniu dostał szansę napisania dwustronicowego komiksu o Kapitanie Ameryce. Podpisał go pseudonimem Stan Lee, ponieważ chciał oddzielić pracę nad komiksami od planowanej kariery jako szanowany pisarz. Wkrótce jednak pseudonim miał się stać jego prawnym imieniem pod którym będzie go znał cały świat. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Stanley Martin Lieber.

 

# Błąd w druku
Według słów Stana Hulk na początku wcale nie był zielone, ale szary. Zmiana koloru jego skóry była spowodowana błędem w trakcie druku spowodowanym problemami atramentu. Teraz już nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić to wkurzone monstrum bez jego charakterystycznego koloru.

 

#Zepsuta maszyna do pisania
Pewnego razu w czasie kłótni żona Stana rozwaliła maszynę do pisania, na której napisał swoje pierwsze dwie historie o Spidermanie i Fantastycznej Czwórce. Stan Lee po latach wspominał to wydarzenie z rozbawieniem: “Stało się to przed eBayem. Szkoda, że ​​nie mogłem sprzedać uszkodzonych części na aukcji i zarobić na tym niezłą kasę”.

 

#Cameo
Z pewnością wiecie, że Stan Lee pojawił się kilka razy w filmach Marvela. Ale czy wiedzieliście o tym, że to była tylko część jego umowy? Miał pojawić się we wszystkich filmach, w których występowali jego superbohaterowie – a  było ich całe mnóstwo! Sam Stan raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie w 1989 roku. Oprócz występów w filmach Marvela pojawił się też w małej roli w  The Simpsons. Oczywiście w rysowanej wersji.

 

WSTĄP DO ŚWIATA MARVELA» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top