We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: rabat -10 % Więcej informacji ×

5 mało znanych faktów o Kapitanie Ameryka

08. 05. 2016

Dzisiaj praktycznie każdy fan komiksów lub filmów przygodowych wie, że Kapitan Ameryka jest jednym z Avengers. Ale ten bohater stał się rozpoznawalny dużo wcześniej niż do kin weszły filmy o drużynie superbohaterów. Przeczytaj pięć faktów dotyczących Kapitana Ameryka, o których może jeszcze nie wiedziałeś.

captain

  1. Kapitan Ameryka to bohater komiksów, który stał się popularny w 1941 roku. Ilustracja, na której się poławił, wzbudziła wiele uznania, ale i kontrowerzji. Na rysunku Kapitan Ameryka uderza pięścią Adolfa Hitlera. Z powodu tej ilustracji jej twórca musiał dostać policyjną ochronę, ponieważ otrzymywał wiele gróźb.
  2. Kapitan Ameryka był jak na tamte czasy rewolucyjną postacią, ponieważ był pierwszym afroamerykańskim bohaterem Marvela. W roku 1969 było to nadal odważne posunięcie, które wzbudziło wiele hałasu o ochronę amerykańskich wartości.
  3. W momencie wykreowania superbohater został nazwany Super Ameryka. Jednak niedługo po tym Super zostało zastąpione przez Kapitan, ponieważ jego twórcy stwierdzili, że świat ma już zbyt wielu superbohaterów a za mało kapitanów:)
  4. Kapitan Ameryka nie od początku używał swojej tarczy. Walczył wieloma rodzajami bronii, aby na koniec został przy tarczy w kolorach amerykańskiej flagi.
  5. Chris Evans trzy razy odmówił zagrania Kapitana Ameryka. Nawet kiedy ostatecznie przyjął rolę miał wiele wątpliwości i dopiero po paru spotkaniach z producentami został ostatecznie przekonany.   

 

captain-america-21

WIĘCEJ Z KOLEKCJI» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Z Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sklepów internetowych z ofertą plakatów, fototapet, obrazów, reprodukcji i markowych gadżetów. Rośniemy z roku na rok i nieustannie staramy się dostosowywać naszą ofertę do Twoich preferencji. Tutaj możesz wydrukować własny plakat i oprawić go w ramy lub czytając nasz blog zyskać wiele informacji ze świata filmów, seriali lub naczerpać inspiracje z zakresu dekoracji wnętrz.

Zapoznaj się z naszą stroną i sprawdź, jakie dekoracje sprawią, by twój dom był jeszcze piękniejszy.

 

© 1999 – 2019 Europosters Wszelkie prawa zastrzeżone.

E-mail: info@europosters.eu
tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top