We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Oferta dnia: PLAKATY FILMOWE rabat -30 %

Czy Assassin’s Creed Valhalla to najlepsza gra wszechczasów?

04. 12. 2020

Już od dłuższego czasu czekaliśmy z niecierpliwością na Valhallę: zainteresowanie grą wzrosło dzięki marketingowi producenta Ubisoft, który nie pozwalał niecierpliwym graczom o sobie zapomnieć, a także skandalowi z 2019 roku, w którym to Ubisoft wprowadził na rynek mocno krytykowaną przez graczy produkcję “Ghost Recon: Breakpoint”. Gra pokazała, że konieczna jest zmiana strategii  i zwrócenie większej uwagi na rozwój każdej nowej gry.

Zgodnie z pojawiającymi się opiniami i recenzjami internetowymi i społecznościowymi, poświęcenie większej ilości czasu na dopieszczenie gry Valhalla rzeczywiście się opłaciło: chociaż większość graczy nadal czuje ducha klasycznego Assassin’s Creed Valhalla, to już nie to samo, co Assassin’s Creed Origins czy Assassin’s Creed Odyssey. Zespół kreatywny postanowił zmodyfikować istniejącą wersję i dodać do niej nowe funkcje: pomimo tego, że jest to typowa gra Ubisoftu zwłaszcza w momentach, w której gracz musi się skupić głównie na stopniowym odkrywaniu mapy z zadaniami z głównego wątku fabularnego, ale także (za co jest tak bardzo doceniana), może zająć się wypełnianiem mnóstwa zadań pobocznych. Grę coraz częściej porównuje się do popularnego Skyrim czy nawet Wiedźmina , właśnie dzięki tej dbałości o szczegóły (jak w RPG).

 

 

Valhalla rozpoczyna się w Norwegii w 873 roku i koncentruje się na jednym z najciekawszych okresów wczesnego średniowiecza w Europie – inwazji Wikingów na Wyspy Brytyjskie. Dzicy wojownicy przez wieki znacząco wpłynęli na historię przyszłej Anglii i kontynentalnej Europy. Mieszkańcom Północy udało się nawet przedostać do Ameryki Północnej – i w nowej edycji Assassin’s Creed ten fakt jest również dość znaczący.

W grze wydaje się, że nie ma głównego bohatera, a za kluczowy dla fabuły uważany jest cały klan. Formalnie rzecz biorąc, możemy postrzegać Eivor jako protagonistę/-tkę (postać bezwzględnej wojowniczki lub wojownika, której płeć może wynikać z tego neutralnego imienia, więc nie jest z góry ustalona i można ją wybrać), z predestynowaną naturą i światopoglądem. Jednak i ta postać jest tylko częścią rodziny, której głównym celem jest praca dla klanu. Gra rozpoczyna się od historii Eivora, wprowadzenia i późniejszej ucieczki Eivora z przyrodnim bratem do Anglii. W trakcie gry postać przez większość czasu rozwiązuje problemy związane z wioską, eksploruje mapę, pomaga ludziom w potrzebie oraz atakuje inne wioski i kościoły chrześcijańskie, zarówno w celu uzupełnienia mapy, jak i ulepszenia własnej wioski – jak już wspomnieliśmy, nadrzędnym celem są działania przynoszące korzyść klanowi.

 

 

W trakcie zabawy podczas eksploracji mapy napotkasz zarówno style walki znane już z poprzednich części gry, jak i zupełnie nowe zadania poboczne, takie jak łapanie kotów, odnajdywanie jaj wężów czy ratowanie postaci przed atakami szczurów. Według twórców potrzebujemy drobnych zadań, aby rozproszyć i zabawiać się podczas misji oraz odetchnąć od bardziej wymagającej linii głównej. Postacie drugoplanowe są również dobrze rozwinięte, co czyni wybór pomiędzy podążaniem za główną linią a przechodzeniem przez ciekawe poboczne zadania, tym trudniejszym. W końcu wielu graczy twierdzi, że lubią spokojnie cieszyć się grą bez poczucia konieczności pośpiesznego jej dokończenia.

Pomimo pozornej zwartości, Valhalla z Assassin’s Creed może być grą na kilkaset godzin. Wykonanie głównych zadań zajmie ci tylko około 60 godzin, jednak jeśli zdecydujesz się podjąć ciekawe zadania poboczne, wskaźnik ten może powoli rosnąć do nieskończoności i jeśli ktoś szuka właśnie takiego doświadczenia, może to być dla niego idealny wybór. Ale nawet ci, których interesuje tylko główna historia, znajdą to, czego szukają: tym razem będzie to o wiele łatwiejsze, ponieważ nie ma ścisłego powiązania z poziomem lub stopniami obrażeń w grze, więc bez problemu można się w pełni skupić na dokończeniu głównego zadania.

 

 

Tym, którzy jeszcze nie kupili gry, ale planują spędzić koniec roku w miłym towarzystwie Wikingów i rozkoszować się atmosferą średniowiecznej Anglii, proponujemy produkty z nowej kolekcji Assassin’s Creed Valhalla, która zachwyci nie tylko fanów tej słynnej serii, ale także wszystkich graczy, którzy wiedzą, co jest po prostu najlepsze.

 

https://www.posters.pl/assassins-creed/» przeczytaj wszystkie opinie

Posters.plTworzę swój świat

Jako Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sprzedawców plakatów, obrazów licencyjnych i upominków w Republice Czeskiej i całej Europie. Posiadamy szeroką gamę plakatów z filmów, gier i sportu we wszystkich rozmiarach. A także ogromny wybór prezentów dla zagorzałych fanów Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, komiksów lub całej rodziny Warner Bros. Kubki, figurki, puzzle i ubrania to najlepsze prezenty dla każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania. Ale jeśli jesteś raczej fanem aranżacji wnętrz to idealnie trafiłeś! Posiadamy własne drukarki, dlatego codziennie produkujemy fototapety, grafiki, fotografie i reprodukcje dzieł sztuki i wysyłamy je do ponad 25 krajów.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 210 440 210 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00–17:00

 

© 1999–2024 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Top