We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: rabat -10 % Więcej informacji ×

Czy masz w domu przyszłą gwiazdę piłki nożnej?

31. 03. 2016

Niektórzy psycholodzy twierdzą, że zachowania fanów mają swoje źródło w czasach, kiedy ludzie żyli w plemionach, gdzie codziennością była walka i współzawodnictwo. Coś z tego przetrwało po dziś dzień, kiedy fani gotowi są wielbić i bronić swoich idoli niezależnie od okoliczności. Niektóre studia zachowań ludzkich dowiodły, że już od 7 roku życia dzieci zaczynają okazywać podziw wybranej dziedzinie sportowej, następnie odnoszą go do konkretnego zespołu a jeszcze później do zawodnika. Dodatkowo dzięki zaangażowniu w pozaszkolne aktywności sportowe, na przyklad w grę w piłkę nożną, dzieci uczą się lepiej odnajdywać w grupie, łatwiej się komunikują i nawiązują przyjaźnie.

 

Jednak posiadanie małego fana sportu ma i swoje gorsze strony. Jeżeli masz swoje dzieci lub miałeś okazję choć krótko z jakimś mieszkać, na pewno wiesz jak trudno jest utrzymać porządek w dziecinnym pokoju. Do tego dziecko pasjonujące się piłką nożną jest z reguły bardzo kreatywne i aktywne. Umeblowanie pokoju dla takiego malucha czy nastolatka to niełatwe wyzwanie dla rodziców. Pokój powinien spełniać potrzeby dziecka, być zarówno ciekawy, ale jednocześnie nie przepełniony i łatwy do posprzątania. To bardzo dobre rozwiązanie, żeby od początku zaangażować dziecko w umeblowanie pokoju jak i sprzątanie i utrzymywanie w nim porządku. Dla rodziców małego piłkarza Posters.pl przygotowało parę pomocnych rad.

Czy lubisz przebywać w otoczeniu, które oddaje Twój charakter? Czy chciałbyś, żeby Twój pokój był miejscem, które Ciebie charakteryzuje? A teraz wspóbuj spojrzeć na to oczami Swojego dziecka. Ono, nawet jeśli jest jeszcze małe, ma już swój gust i poglądy, które rodzice powinni respektować.

  1. Najpierw zastanów się, jak Ty byś widział pokój Swojego dziecka a następnie porozmawiaj z nim o jego wyobrażeniach, zapytaj, czego mu w pokoju brakuje i w jakiej przestrzeni by się czuł najlepiej. Twoje dziecko również powinno mieć prawo do wyrażenia swojej opinii.Następnie możesz mu zaproponować, że na przykład zamiast 3 nowych zabawek powiesicie w pokoju plakat z jego ulubioną drużyną.

  2. Nawet jeśli pokój nie potrzebuje generalnego przemeblowania możesz poszukać w internecie paru rzeczy, które podobałyby się Twojemu dziecku. Możesz mu doradzić, ale najlepiej by było, żeby ostateczna decyzja należała do niego.

  3. Kiedy paczka z zamówionymi rzeczami dotrze do domu, postaraj się usiąć z dzieckiem na chwilę w spokoju i porozmawiać z nim o tym, że wygląd jego pokoju to jego osobista decyzja, tak samo jak to, czy będzie posprzątany czy zagracony. Postaraj się pokazać mu korzyści z utrzymywania pokoju w czystości, jak i to, że uznajesz go za osobę, która może sama wziąć za to odpowiedzialność.

  4. Cały czas staraj się wynagradzać swoje dziecko i uczyć, jakie postępowanie jest dobre a jakie niewłaściwe. W ten sposób będziesz budował konstruktywną i zdrową relację z dzieckiem. A decyzji o stworzeniu dziecku pięknego pokoju, w którym będzie chciało przebywać i o który będzie dbało na pewno nie będziesz żałował.

Sprawdź naszą kolekcję plakatów z o tematyce piłkarskiej, zamów już dziś plakat z jego ulubioną drużyną lub zawodnikiem i stwórz idealny pokój dla małego piłkarza!

Chcę zobaczyć więcej

Aneta

I love to share simple, doable ideas to decorate, organize and love the home you have. What´s the best - no big budget need! I also love travelling, tasty food, my cat and of course my job!» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Z Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sklepów internetowych z ofertą plakatów, fototapet, obrazów, reprodukcji i markowych gadżetów. Rośniemy z roku na rok i nieustannie staramy się dostosowywać naszą ofertę do Twoich preferencji. Tutaj możesz wydrukować własny plakat i oprawić go w ramy lub czytając nasz blog zyskać wiele informacji ze świata filmów, seriali lub naczerpać inspiracje z zakresu dekoracji wnętrz.

Zapoznaj się z naszą stroną i sprawdź, jakie dekoracje sprawią, by twój dom był jeszcze piękniejszy.

 

© 1999 – 2019 Europosters Wszelkie prawa zastrzeżone.

E-mail: info@europosters.eu
tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top