We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: ZWIERZĘTA rabat 20 % ×

Filmowe recenzje: Aquaman

04. 01. 2019

W grudniowej premierze kinowej “Aquaman” DC Comics prezentuje swój najnowszy superbohaterski epos. Pomimo że historia jest przewidywalna i schematyczna, podwodny świat jest wizualnie oszałamiający, pełno w nim magicznych stworzeń, niesamowitych miast i do tego ma swoją głębię ( i to dosłownie :)). W tej recenzji z przyjemnością przedstawimy Wam postać zawadyjackiego Aquamana oraz historię królestwa Atlantydy, do którego chce powrócić. Tak więc weźcie głęboki oddech, załóżcie sprzęt do nurkowania i podążajcie za nami pod powierzchnię wody… plum, plum …

 

 

“Zapomniany książę powraca do domu, pokonuje złego brata, odzyskuje tron i ratuje dzień”

Fabuła jest tak stara, jak samo życie, a ponieważ film skrupulatnie podąża za tym bardzo prostym schematem, widz nie jest zaskoczony żadnymi zwrotami akcji, które mają miejsce w całym filmie (może z wyjątkiem jednego …). Aquaman, syn latarnika i królowej Atlantydy, dorasta na lądzie i jest potajemnie szkolony do rozwijania swoich ponadprzeciętnych umiejętności i mocy. Podczas gdy jego zły przyrodni brat przejął tron Atlantydy i wypowiada wojnę światu nad powierzchnią wody, Aquaman i Mera, księżniczka podwodnego królestwa, wyruszają w podróż, której celem jest odnalezienie magicznego trójzębu należącego do  pierwszego króla Atlantydy, który umożliwi zjednoczenie siedmiu morskich królestw, pokonanie złego brata i ustanowienie pokoju pomiędzy światem nad i pod powierzchnią… Łatwizna, prawda?

Hektolitry zabawy

Bardzo przypadło nam do gustu, że film nie traktuje siebie zbyt poważnie. W przeciwieństwie do poprzednich filmów DC, “Aquaman” jest pełen dowcipów i easter eggów, które wynagradzają dość monotonną narrację. Podczas gdy dialogi obracają się wokół bohaterstwa, przeznaczenia i zmieniających losy świata wydarzeń, sam Aquaman, w którego wcielił się Jason Momoa, znany również jako Khal Drogo, zawsze znajdzie powód do żartów. Jego humor wywoływał salwy śmiechu u widzów siedzących z nami w sali kinowej i dzięki niemu film stał się całkiem niezłą porcją rozrywki. Według nas najlepszą sceną jest ta, w której Aquaman ucina sobie miłą pogawędkę z gangiem motocyklowym w jednym barze.

 

Sprytna krytyka społeczna

Kiedy Atlantyda i podwodny świat ogłaszają wojnę mieszkańcom lądu, DC comics wplatają w cały film krytykę współczesnego społeczeństwa i jego działań niszczących środowisko naturalne. Ryby, morskie stworzenia i mieszkańcy Atlantydy nie chcą wywołać wojny na powierzchni w celu zdominowania świata, ale kieruje nimi chęć zemsty za zdewastowanie ich domu – morskich głębin. W całym filmie temat zanieczyszczenia środowiska i wyniszczających połowów wydaje się być głównym argumentem dla mieszkańców Atlantydy, by walczyć z ludzkością i ciężko się z nimi nie zgodzić. W jednym momencie podwodni mieszkańcy wyrzucają tony wraków statków i śmieci na ziemię i jest to naprawdę porażający widok, zwłaszcza że bardzo prawdziwy. Ludzkość kontynuując zanieczyszczanie środowiska i niszczenie oceanu przygotowuje swoją własną zagładę. Uświadomienie sobie tego jest bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi, a film w bardzo sprytny sposób przedstawił ten temat.  Chrońcie środowisko!

 

 

Podsumowując

Zdecydowanie film ten nie wymyśla koła na nowo, ale dzięki sympatycznemu superbohaterowi, wielu żartom, oszałamiającym podwodnym światom i morskim bitwom, które wyglądają jak gwiezdne batalie pod wodą, toruje sobie drogę dla kontynuacji. Producenci już obiecali przyszłe filmy z Aquamanem a my mamy nadzieję, że dowiemy się więcej na temat różnych podwodnych królestw i ich historii. Zdecydowanie możemy polecić ten film, ponieważ my bawiliśmy się bardzo dobrze oglądając go. 🙂 Usiądźcie więc wygodnie w kinowych fotelach, zrelaksujcie się i dajcie się ponieść podmorskiej przygodzie … tylko się nie zamoczcie!

 

WIĘCEJ AQUAMANA

 

BOHATEROWIE DC-COMICSa» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top