We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: KUBKI rabat -15% ×

Filmowe recenzje: “Król Lew”

29. 07. 2019

Podobnie jak za fabularną wersję “Księgi dżungli”, także za nową wersję “Króla Lwa” odpowiedzialny jest reżyser Jon Favreau, który jest znany fanom Marvela jako wierny towarzysz Tony’ego Starka o imieniu Happy. Favreau zabrał się na przeróbkę ukochanego przez miliony widzów na całym świecie klasycznego filmu animowanego. Nowy film wizualnie jest naprawdę niesamowity i jesteśmy pewni, że jeśli do tej pory nie kochaliście afrykańskich zwierząt, to teraz na pewno zdobędą Wasze serca. Jednak jeśli wychowaliście się na animowanej wersji, to urealnione zwierzęta nie przyniosą Wam tylu emocji, jak roztańczone, śpiewające i robiące mnóstwo grymasów oraz groźnych min ich namalowane odpowiedniki.

#AFRYKAŃSKI SHAKESPEARE

Jeśli zaliczacie się do grona fanów tej szekspirowskiej w duchu historii o młodym lwiątku Simba, który musi pomścić śmierć ojca i znaleźć w sobie odpowiedzialność i siłę, by stać się królem, nie możecie przejść obojętnie koło tej nowej produkcji. Chociaż oryginalna animacja Walta Disneya jest piękna, to nowa wersja 3D po prostu zapiera dech w piersiach. Aż trudno uwierzyć, że nie nakręcono jej z prawdziwymi zwierzętami! Poważnie, nie można wytykać im brak naturalnego wyglądu. Prawdą jest jednak, że w oryginalnej wersji twórcy grali bardziej z mimiką zwierząt, przez co wydawały się prawie ludzkie, ale zespół Jona Favreau zdecydował się utrzymać cały film w bardziej realistycznym tonie. Więc nie spodziewajcie się, że zobaczycie palącego i tańczącego małpiego szamana. 😊 Jeśli Simba nie mówiłby głosem Donalda Glovera, możnaby pomyśleć, że właśnie leci film dokumentalny o życiu zwierząt z sawanny.

#HAKUNA MATATA

Czego jeszcze możecie oczekiwać oprócz doskonałych efektów wizualnych? Na przykład przepięknej muzyki Hansa Zimmera i Eltona Johna w wykonaniu Pharella Williamsa. Do oryginalnej ścieżki dźwiękowej twórcy dodali jeszcze dwie piosenki. Może to nie było konieczne, ponieważ piosenki “Can you Feel the Love Tonight” lub “Hakuna Matata” są nie do pobicia, jednak jeśli przy waszym filmie współpracujecie z Beyoncé to po prostu musicie dać jej możliwość zaśpiewać.  To więcej niż jasne.

# CZY ZMIENIAĆ COŚ, CO DZIAŁA?

Jeśli chodzi o fabułę, scenarzyści postanowili postawić na sprawdzoną historię. Wszystko przebiega tak samo, jak w poprzedniej wersji i nawet dialogi są dokładnie takie same. Wraz z nowymi utworami przybyły też nowe sceny, ale nie dodają one jednak nic nowego do całej opowieści. Ale według wychodzi to filmowi na plus. Nie każdy zna wcześniejszą animowaną wersję i odnosi się do niej z sentymentem. Nowy film ma na celu przede wszystkim przybliżyć historię Simby nowym widzom i przypomnieć ją tym, dla których stanowi część dzieciństwa. “Król Lew” to również emocjonalny rollercoster. Przez chwilę rozpływany się nad słodkim, małym Simbą, a potem zaśmiewamy się z rozmów Timona i Pumby i ocieramy łzy, kiedy umiera dobry tata Mufasa. Dlatego nie zapomnijcie zabrać chusteczek do kina, ponieważ nawet jeśli oryginalny “Król Lew” nie doprowadził Was do łez, ten super realistyczny jest w stanie to zrobić!

KOLEKCJA Z FILMU KRÓL LEW» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top