We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: OBRAZY NA PŁÓTNIE rabat - 20% ×

Filmowe recenzje: Shazam!

15. 04. 2019

Po Aquamanie i Wonder Woman do kinowej bitwy został wystawiony przez DC Comics dość niezwykły superbohater. Shazam! Napakowany gość w opiętym, czerwonym kombinezonie z błyskawicą na piersi i z białą peleryną, który pomimo swojego raczej kiczowatego wyglądu jest jednym z najsilniejszych superbohaterów w całym DC Universe. Ale tylko na specjalnych warunkach. Kim jest ten bohater? Czytajcie dalej!

# Jak zostać superbohaterem

Dawno, dawno temu żyło siedmiu potężnych czarodziejów, którzy chronili świat przed siedmioma śmiertelnymi grzechami. Z czasem zaczęli umierać, a na końcu pozostał tylko jeden – Shazam. Jednak nawet on przygotowywał się do odpoczynku w spokoju, więc zaczął szukać swojego zastępcy. Musiał tylko znaleźć kogoś z dobrym sercem i zdolnością przeciwstawienia się pokusie grzechów. Bułka z masłem. Nic dziwnego, że szukał tak długo, że w końcu musiał obniżyć swoje wymagania. Czas leciał nieubłaganie a grzechy stawały się zbyt silne. I tak w tej historii pojawił się czternastoletni Billy Batson.

# Po prostu powiedz „Shazam!”

Billy został obdarzony supermocami zupełnie przez przypadek i jeśli nie było jego przyrodniego brata Freddy’ego, dostalibyśmy film krótkometrażowy o bardzo silnym facecie robiącym sobie selfie z przypadkowymi ludźmi i nieplanowanie powodującym dookoła siebie ciąg katastrof. Jedną z nowych supermocy Billy’ego jest zmiana wyglądu – po wypowiedzeniu słowa “Shazam” zmienia się w muskularnego faceta. Ale w środku tego kulturysty jest nadal chłopiec nieświadomy swoich zdolności. Sceny, w których Freddy testuje jakie niesamowite zdolności ma teraz Billy należą do najlepszych i najśmieszniejszych w całym filmie. Oprócz zabawnej części mamy też parę poważniejszych tematów – główny bohater jest sierota, a jego przeciwnik był jako dziecko zastraszany przez ojca i brata, co pozostawiło go z dużą traumą. Ale nie bójcie się, to nie jest dramat, ale kino rozrywkowe dla całej rodziny. Film jest naprawdę zabawny i pełen aluzji na temat Batmana lub Supermana. DC Comics w oczywisty sposób idzie śladami filmów MARVELA i zdecydowanie udaje mu się rozbawić publiczność. Prosimy o więcej takich historii!

# Superbliźniak Supermana

Historia osieroconego Billy’ego Batesa może brzmieć znajomo; choć samo słowo „shazam” bardziej nam się kojarzy z aplikacją telefoniczną wyszukującą nazw utworów. To dlatego, że Shazam na samym początku nazywał się zupełnie inaczej. I to oryginalne imię brzmi bardzo znajomo – Kapitan Marvel. Tak, nazywał się zupełnie tak samo jak Carol Danvers z MARVELa. Jak to możliwe? Na początku było wydawnictwo National Comics Publications (dzisiejsze DC), u którego wychodził również komiks Superman i Fawcett, który publikował komiksy o Kapitanie Marvel. NCP uważał, że Kapitan Marvel kopiuje ich Supermana, który ponadto odniósł większy sukces, więc cała sprzeczka prawie zakończyła się u sądu. W końcu obie strony zgodziły się pozbyć Kapitana Marvela a sam superbohater zniknął. Jednak po wielu latach MARVEL zdał sobie sprawę, że postać Kapitana Marvela nie jest używana przez nikogo, zmienili go w kobiecą wersję, która obecnie podbija kina na całym świecie.

Czy film “Shazam!” jest wart zobaczenia? Powiedziałbym tak, ale tylko jeśli szukacie zabawnej rozrywki, której akcji nie będziecie za bardzo rozkminiać. Choć jest pewna rzecz warta zastanowienia – jeśli mielibyście zostać superbohaterami, to którą z supermocy byście wybrali? Latanie czy bycie niewidzialnym?

WIĘCEJ SHAZAM» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top