We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Odkryj najlepsze oferty tego tygodnia: FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA rabat -15 % ×

Inspiracje – Żywioły w aranżacji wnętrz według Feng Shui

26. 09. 2019

Żywioły moglibyśmy nazwać prawą ręką Matki Natury. Nie na próżno nazywa się je nieokiełznanymi. Jednak w aranżacji wnętrz zapewnią harmonię i wniosą pozytywne wibracje. Każdy z żywiołów na swoje znaczenie i właściwą sobie energię. Dowiedzcie się, jaką atmosferę zapewni każdy z nich i jak najlepiej wykorzystać te właściwości opierając się na wiedzy Feng Shui, czyli starożytnej praktyce planowania i urządzania wnętrz zgodnej z naturą.

 

ŻYWIOŁ WODY


Woda jest jedynym elementem, który może przybierać różne formy. Niezależnie czy będzie pod postacią lodu, śniegu czy cieczy, nigdy nie przestanie dowodzić swojej mocy i siły. Woda może działać uspokajająco i wyciszająco, ale nie wolno zapominać o jej niszczącej sile.

Z tego powodu element wodny powinien być właściwie wykorzystany w planowaniu wnętrz. Mówi się, że to symbol pieniędzy i bogactwa, czyli otoczenie się wodnymi motywami powinno przynieść materialne powodzenie. Ponieważ jednak jest to chłodny kolor, nie należy przesadzać z jego wykorzystaniem, aby nie oziębić domowej atmosfery. Niebieski kolor, a co za tym idzie element wodny, pomaga przy kreatywnym myśleniu i koncentracji, doskonale nadaje się więc do biur.

 

 

KOLEKCJA WODNYCH FOTOGRAFII

 

ŻYWIOŁY POWIETRZA I ZIEMI


Jakość powietrza jest jednym z aktualnych globalnych tematów. I słusznie. Cząsteczki powietrza są wszędzie wokół nas i każdego dnia wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Tym bardziej powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych domach. Powieszenie na ścianach zdjęć przedstawiających niebo i podmuchy wiatru pomogą w oczyszczeniu energii pomieszczeń. Całorocznie używajcie urządzeń zwilżających powietrze i nie zapomnijcie o kwiatach doniczkowych, które są nie tylko ozdobą, ale oczyszczają powietrze i wypełniają mieszkania tak potrzebnym tlenem. Postarajcie się, aby w Waszym domu było jak najwięcej świeżego powietrza, które pomoże Wam poradzić sobie ze skutkami codziennego przebywania na  ulicach miast wypełnionych smogiem.

Udekorujcie Swoje domy również plakatami, tapetami lub obrazami z widokiem ziemi. Dajcie się ponieść atmosferze zdjęć, które ukazują piękno i różnorodność tego nieograniczonego żywiołu. Ziemia uchwycona jest z reguły w swoich miękkich, naturalnych kolorach, od beżowego po ceglasty. Do pomieszczeń wprowadza atmosferę relaksu i spokoju a także pomaga w prawidłowym trawieniu. Dlatego motywy z tym żywiołem i jego kolory idelanie nadają się do dekoracji jadalni i kuchni.

 

 

FOTOGRAFIE ŻYWIOŁU POWIETRZA

 

ŻYWIOŁ OGNIA


Rozniecanie ognia to jedno z najważniejszych odkryć ludzkości o nieograniczonej mocy, które stało się czymś zupełnie zwyczajnym w naszym codziennym życiu. Jednak jeśli dojdzie do pożaru, który trudno zatrzymać, przypominamy sobie, jak potężnym i niszczycielskim żywiołem jest ogień. Szkoda, że kiedyś ludzie postrzegali go jako jeden z najważniejszych elementów przetrwania a obecnie stał się czymś tak oczywisty, że często ignorowanym i traktowanym bez należytej ostrożności. Ale jak wykorzystać element ognia w aranżacji wnętrz?

Kominek nie jest jedyną opcją. Ogień można również ukazać na obrazach, fototapetach lub plakatach. Wystarczające mogą być także dekoracje w kolorze czerwonym i jego odcieniach, które uosabiają ogień. I tak jak on należy dozować je w mniejszych ilościach, bardziej jako przystawki, niż danie główne i w pomieszczeniach, gdzie spędzamy więcej czasu podczas dnia i potrzebujemy się czuć pełni sił i energii.

 

 

KOLEKCJA ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top