We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: KUBKI rabat -15% ×

Pięć faktów o: Banksy i jego sztuka ulicy

31. 03. 2018

Banksy to jeden z najpopularniejszych artystów ulicznych, który bardzo często poprzez swoje szablony i farby w sprayu tworzy manifesty polityczne. Jego tożsamość do dziś pozostaje owiana tajemnicą, chociaż jest kilka stwierdzeń, że został ujawniony. Nie jesteśmy pewni, kim naprawdę jest, ale zebraliśmy pięć ciekawych faktów o tym artyście graffiti!

 

Fototapeta Banksy Graffiti; różne rozmiary i ceny
Fototapeta Banksy Graffiti; różne rozmiary i ceny

1. Pojawiły się głosy, że jego prawdziwe imię i nazwisko to Robin Gunningham, zwany również Robinem Hoodem przez jego liczne darowizny na cele charytatywne. W mediach krąży wiele pogłosek o jego tożsamości i życiu, ale żadne nie zostały stuprocentowo potwierdzone.

2. W 2015 roku Banksy stworzył ciemną i niepokojącą wersję “Desneylandu” nazwaną Dismaland.  Do zapełnienia tego tymczasowego projektu atystycznego wybudowanego w Wielkiej Brytanii  Banksy zaprosił dziesiątki uznanych artystów. Pokręcone lunaparkowe atrakcje i kontrowersyjne dzieła sztuki wzbudziły wielkie zainteresowanie.

 

Fototapeta Banksy Betonowa ściana; różne rozmiany i ceny
Fototapeta Banksy Betonowa ściana; różne rozmiany i ceny

 

3. Nie sprzedaje swoich prac w komercyjnych galeriach sztuki…i w sumie ciężko stwierdzić, które z jego dzieł są autentyczne. Ale na pewno w jakiś sposób udaje mu się na swojej pracy zarabiać.

4. W 2010 roku magazyn TIME nazwał go jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jego graffiti z wydźwiękiem politycznym są rozpoznawane na całym świecie.

5. Wyreżyserowany przez niego film”Wyjście przez sklep z pamiątkami z 2010 roku także przyczynił się do rozpowszechnienia jego sławy. W filmie udziela paru anonimowych wywiadów, które jeszcze bardziej podkreślają jego tajemniczość. Od widza zależy, czy przedstawione w tym “filmie dokumentalnym” wydarzenia są prawdziwe, czy wymyślone.

 

KOLEKCJA GRAFFITI I STREET ART» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top