We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: KUBKI rabat -15% ×

Pięć faktów: o Kapitan Marvel

15. 08. 2018

W 2019 roku Marvel Studio pierwszy rak przedstawi na srebrnym ekranie Kapitan Marve. W komiksach aż siedmioro superbohaterów nosiło to przezwisko. Pierwszy był Mar-Vell, oficer armii z pozaziemskiej rasy Kree, którego misją było obserwowanie ziemskiej cywilizacji i jej postępów w rozwoju technologii potrzebnej do eksploratacji kosmosu. Ostatnia była kobieta – Carol Danvers, którą zobaczymy w nadchodzącym blockbusterze.

 

  1. Różne tożsamości

Zanim nasza bohaterka przybrała imię Kapitan Marvel w hołdzie dla swojego mentora Kapitana Mar-Vella, Carol Danvers była znana jako Pani Marvel, Binary i Warbird. Zdobyła nadludzkie moce w skutek wypadku, podczas którego doszło do wybuchu psycho-magnetronu, a jej DNA wymieszało się z  DNA Kapitana Mar-Vella. Zasadniczo stała się hybrydą człowieka z rasą Kree i zyskała umiejętność latania, manipulacji energią, super wytrzymałość i odporność na obrażenia. Eksperymenty genetyczne przeprowadzane na niej przez obcą rasę Brood spowodowały transformację jej wyglądu fizycznego, przez co zaczęła się nazywać Binary.

 

2. Wiele miejsc pracy

Carol Danvers rozpoczęła pracę dla lotnictwa USA i została wyszkolona na szpiega. Później zrobiła znaczący krok w swojej karierze i została dyrektorem ds. bezpieczeństwa w NASA, gdzie poznała doktora Waltera Lawsona alias Kapitana Mar-Vella. Po zakończeniu pracy w NASA napisała wściekłe exposé na temat okresu swojej działalności w organizacji. Po tej publikacji drzwi do organizacji rządowych zostały dla niej zamknięte a ona sama zatrudniła się w redakcji dziennika „Daily Bugle” Petera Parkera, gdzie została redaktorką dodatku dla kobiet.

 

 

3. Jej problem z alkoholem

Po tym jak Carol straciła wiekszość swoich nadprzyrodzonych mocy zaczęła pocieszać się alkoholem. Jej picie miało negatywny wpływ na jej obecność w Avengers i nawet doprowadziało do jej zawieszenia w obowiązkach, kiedy pojawiła się “pod wpływem” na jednej z akcji grupy.

 

4. Symbol feminizmu 

Carol Danvers została stworzona tak, aby reprezentować wartości feministyczne, takie jak siła, pracowitość i ambicja kobiet. Jednak jej początkowy kostium nie odzwierciedlał tych ideałów, czym wzbudził liczne kontrowersje. Był bardzo kusy i praktycznie uniemożliwiał swojej bohaterce skuteczną walkę. Ostatecznie twórcy zmienili jego wygląd na zabudowany trykot ze złotą gwiazdą, w którym Kapitan Marvel pojawia się do dziś.

 

 

5. Kapitan Marvel w komiksach DC

DC stworzył superbohatera z pseudonimem Kaptain Marvel zanim zrobił  to sam Marvel. Niemniej jednak Marvel złożył sprawę do sądu, aby zmusić DC do zmiany nazwy swojego bohatera na Shazam (który również pojawi się na dużym ekranie w nadchodzącym roku).

 

WIĘCEJ PLAKATÓW MARVELA» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Od 1999 roku Posters jest jednym z wiodących sklepów internetowych sprzedających plakaty, fototapety i zdjęcia artystyczne. Obecnie współpracujemy również z artystami, fotografami i grafikami z całej Europy. W naszej ofercie znajdziesz najpiękniejsze znane obrazy, a także zupełnie nowe dzieła sztuki współczesnych artystów. Z przyjemnością wydrukujemy nawet Twoje własne zdjęcia, a na Twoje życzenie umieścimy je w wysokiej jakości ramach. Jesteśmy wielkimi miłośnikami projektowania wnętrz, ale nie zapominamy o maniakach filmów, seriali i gier wideo oraz o fanach muzyki. Dla nich wszystkich stale poszerzamy naszą ofertę plakatów, kubków, t-shirtów, kolekcjonerskich figurek oraz innych licencjonowanych produktów i upominków.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00 – 15:00

 

© 1999 – 2020 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top