Pięć faktów o: Znanych miastach z całego świata

06. 08. 2016

Każde miasto na całym świecie ma swoją niepowtarzalą historię. Podróżując przez różne kraje możecie poznać wiele niezwykłych historii odwiedzanych miast i poczuć ich unikatowego ducha. Prawdopodobnie każdy z nas ma w głowie obrazy z najsłynniejszych metropolii, nawet jeśli nigdy ich nie odwiedził. Paryż, Londyn, Nowy Jork, Wenecja czy Szanghaj. Widzimy je w filmach, na teledyskach, obrazach, zdjęciach czy plakatach.  Ale czy znacie tych parę ciekawych faktów o tych słynnych miastach.

sydney-australia-i21677

Paryż

Bonjour! Paryż bywa również nazywany “Miastem świateł”. Co jednak ciekawe, ta ogromna metropolia ma tylko jeden znak STOP!  Możliwe, że nie wiedzieliście również o tym, że Wieża Eiffla waży 7000 ton a na jej pomalowanie wykorzystywane jest każdego roku 50 ton farby.

Londyn

London calling… popularna atrakcja turystyczna Big Ben to właściwie nie jest zegar a raczej dzwon w środku zegara. Londyn jest również znany ze swoich muzycznych festiwali i różnego rodzaju koncertów. Nie zdziwi nas to kiedy policzymy, że czasem w ciągu jedengo dnia występuje tam około 17000 artystów w ponad 300 klubach czy salach koncertowych.

Nowy Jork

Ah, Wielkie Jabłko. Nowy Jork jest tym miastem, które należałoby choć raz w życiu odwiedzić! Miasto, które nigdy nie śpi…W czasie, kiedy przybyli tam pierwsi osadnicy miasto nazwali Nowy Amsterdam. Statua Wolności jest prezentem od Francji i była oficialnie otwarta dla publiczności w 1886 roku. W 2016 roku populacja Nowego Jorku wynosi 19,8 miliona osób!

cityscape2

Wenecja

Wenecja składa się z 15 małych wysepek i ma 150 kanałów. Każdego roku odwiedza ją ponad 15 milionów turystów! Wybierz się do Wenecji jak najszybciej, ponieważ co roku podtapia się o 1-2 milimetry.  

Szanghaj

Na głównym chińskim wybrzeżu Szanghaj jest największym miastem i teraz jest znany przede  wszystkim jako ogromne centrum biznesowe. Dosłowny przekład nazwy miasta brzmi “Nad morzem”. W 2015 populacja Szanghaju wynosiła 25 milionów ludzi! To nie jest mało nawet jak na Chiny.

WIĘCEJ Z KOLEKCJI METROPOLIE ŚWIATA» przeczytaj wszystkie opinie

Posters.pl jest od 1999 roku jednym z największych detalistów na rynku europejskim.

Sklep internetowy z plakatami, fototapetami i obrazami. Ogromny wybór plakatów, fototapet na ścianę i reprodukcji.
Oferuje najszerszy wybór towarów i kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży plakatów, fotografii i obramowań.
Wybiera dla Was najpiękniejsze zdjęcia, reprodukcje, obrazy i widoki z całego świata.


© 1999 – 2018 Europosters Wszelkie prawa zastrzeżone.

E-mail: info@europosters.eu (polski)
tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top
Ramowanie Ramowanie Studio ramowania online
100% satysfakcji 100% satysfakcji 365 dni gwarancji zwrotu pieniędzy.
Wszystko na miejscu Wszystko na miejscu Wszystko dostępne w magazynie
Mnóstwo  promocji i prezentów Mnóstwo promocji i prezentów Co tydzień nowa akcja promocyjna.
Program lojalnościowy Program lojalnościowy Zaoszczędź 10% z każdego Twojego zamówienia
MysticCase MysticCase Niecodzienny prezent