We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
ODRKYJ najlepsze OFERTY tego tygodnia: ZARAMOWANE PLAKATY rabat 30 % ×

The Beatles, Queen, Kiss… odkryj historię nazw tych zespołu!

30. 03. 2019
Wybór imiona nie jest prosty ani w przypadku dziecka czy domowego zwierzaka. A co dopiero w przypadku zespołu! Podczas gdy imion dla potomstwa można poszukać w literaturze lub zainspirować się znanymi celebrytami to wybór trafnej nazwy zespołu już nie jest taki prosty. Jak John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr wymyślili, że nazwą siebie chrabąszczami? A co oznacza AC/DC? Dowiedzmy się razem!

„Kiedy miałem dwanaście lat miałem wizję, w której zobaczyłem mężczyznę na płonącym cieście, a on powiedział:„ Jesteście Beatlesami z a”, no więc jesteśmy.”

W ten sposób podczas jednego z wywiadów John Lennon odpowiedział na to odwieczne pytanie. Fani, którzy wiedzą coś o stylu życia Beatlesów, to wyjaśnienie nie będzie się wydawało tak nieprawdopodobne – ale później John podał kolejną , oficjalną wersję.

Kiedy Beatlesi byli na początku swojej kariery, byli wielkimi fanami wokalisty Buddy Holly i jego zespołu “The Crickets”, czyli świerszcze. W tamtym czasie zwyczajem było, aby zespoły miały długie, skomplikowane nazwy. Ale oni chcieli się wyróżnić, więc wybrali krótkie „The Beatles”. Ci, którzy celują w angielskiej pisowni, wiedzą, że właściwą pisownią są „beetles”. Czy byli aż tak kiepscy z gramatyki? Ani trochę. To gra językowa. Kiedy John i jego przyjaciele szukali właściwego imienia, byli pewni, że musi jakoś zawierać „bicie, rytmiczne uderzanie”. Więc dostosowali słowo chrząszcz „beetle” to rytmu “beat”. Wszystko zależy od bitu! 😊

Lata temu wymyśliłem nazwę „Queen”… To tylko nazwa, ale oczywiście jest bardzo królewska i brzmi wspaniale…Jest silna, bardzo uniwersalna i dosadna…”

Ci, którzy widzieli film „Bohemian Rhapsody” wiedzą, że zespół Briana Maya i Rogera Tylora na początku nazywał się “Smile” a Freddie Mercury był ich fanem. Ale oczywiście to on wpadł na pomysł zmiany nazwy zespołu ze “Smile” na “Queen” i nie skonsultował się z nikim przed wydaniem pierwszego albumu. Tak więc dopiero z okładki albumu reszta zespołu dowiedziała się, jak się teraz nazywają. May i Taylor nigdy nie protestowali, ponieważ bardzo dobrze wiedzieli, że Freddie nie zaakceptuje żadnego sprzeciwu. A dlaczego Queen? W tym czasie słowo to było rozumiane w Anglii jako nazwa dla homoseksualisty lub pozera. Merkury twierdził, że wymyślił tę nazwę przez przypadek, ale czy wszystkie podobieństwa z jego osobowością są tylko zbiegiem okoliczności?

A co z “Kiss”?

Wielu ludzi wierzy, że nazwa KISS została stworzona z akronimu „Knights in Satan’s Service” (Rycerze w służbie szatana), jednak nie jest to prawda. Paul Stanley, jeden z członków założycieli, chciał mieć nazwę, która byłaby niejednoznaczna. Na początku roku 1973 wszyscy członkowie-założyciele jechali przez Nowy Jork i rozmawiali na temat zespołu Petera Crissa o nazwie “Lips”. Stanley natychmiast wpadł na pomysł “Kiss” jako kontynuacji “Lips”. I to był doskonały wybór, ponieważ Kiss może mieć wiele odniesień. Czy to romantyczny pocałunek czy pocałunek śmierci? To zależy od Ciebie!

“Cherchez la femme”

Co oznacza AC/DC? Bracia Malcolm i Angus Young, członkowie założyciele zespołu, mają także siostrę. Nazywa się Margaret, która lubiła szyć. I właśnie jej hobby zainspirowało jej braci. Zauważyli, że jej maszyna do szycia ma znak AC/DC, który jest skrótem dla prądu zmiennego/stałego. Jeśli nie zrozumieliście, dlaczego ta nazwa była tak dobrym pomysłem, spróbujcie puścić sobie jakieś nagranie z ich występów. Zespół nabity  niesamowitą energią. Po prostu AC/DC.» przeczytaj wszystkie opinie

Decorate your life!

Z Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sklepów internetowych z ofertą plakatów, fototapet, obrazów, reprodukcji i markowych gadżetów. Rośniemy z roku na rok i nieustannie staramy się dostosowywać naszą ofertę do Twoich preferencji. Tutaj możesz wydrukować własny plakat i oprawić go w ramy lub czytając nasz blog zyskać wiele informacji ze świata filmów, seriali lub naczerpać inspiracje z zakresu dekoracji wnętrz.

Zapoznaj się z naszą stroną i sprawdź, jakie dekoracje sprawią, by twój dom był jeszcze piękniejszy.

 

© 1999 – 2020 Europosters Wszelkie prawa zastrzeżone.

E-mail: info@europosters.eu
tel.: +420 777 33 44 55 (czeski lub angielski)

 

Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies by zagwarantować najlepsze świadczenie usług na naszej stronie. Więcej informacji Akceptuję ×
Top