We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na wybrane dekoracje ścienne ZYSKAJ KOD RABATOWY

TOP 5 filmowych złoczyńców

07. 03. 2021

Za każdym wspaniałym bohaterem stoi naprawdę perfidny i budzący strach złoczyńca. Czytając ten wpis na naszym blogu przekonacie się,  że to stwierdzenie jest jak najbradziej  prawdziwe. Siedliśmy więc całym zespołem przed ekranami naszych komputerów, włączyliśmy Zooma i zrobiliśmy prawdziwą burzę mózgów aby wybrać dla Was pięciu najpotężniejszych, najbardziej legendarnych i naszym zdaniem najciekawszych złoczyńców, którym często udawało się przyćmić swoich superbohaterskich przeciwników i bez kogo ich świat byłby znacznie uboższy i nudniejszy.

 

5. Sauron


“Wielkie oko bez powieki, spowite płomieniami, które nigdy nie śpi”. Tak właśnie wygląda opis Lorda Saurona. Nekromanta, który podbił prawie całe Śródziemie. Jego straszliwa moc leży głównie w tym, jak łatwo może negatywnie wpływać nawet na najbardziej uczciwe istoty, jakie kiedykolwiek miały z nim styczność. Dowodem jego straszliwej mocy są nie tylko stworzone przez niego Pierścienie. Wystarczy przypomnieć, jak poprzez celowe podszepty i intrygi udało mu się zniszczyć Numenor – niegdyś najpotężniejsze ludzkie królestwo w drugiej erze Śródziemia.

 

 

4. Darth Vader


Darth Vader zajął w naszym rankingu czwarte miejsce. Kto nie zna tego legendarnego złoczyńcy, którego charakterystyczną cechą jest maska i świszczący oddech, które przerażały mieszkańców wszystkich galaktyk w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ale najciekawszą rzeczą w Darth Vader nie jest jego moc, która dusi jego wrogów, nie czerwony miecz świetlny, którego używa do ścinania głów buntowników, ale jego osobista historia. Jak Rycerz Jedi stał się jednym z najbardziej przerażających Sithów wszechczasów i jak pod koniec swojego życia powrócił na jasną stronę mocy. I to właśnie ten rozwój postaci sprawia, że Vader jest jedną z najbardziej intrygujacych postaci w całej sadze Gwiezdnych Wojen.

 

 

3. Dolores Umbridge


Możemy bez ogródek stwierdzić, że podobnie jak my nienawidziliście tej czarownicy, oddanej pracownicy Ministerstwa Magii i jednej z nauczycielek Harrego Pottera, bardziej niż Voldemorta. Osobiście nie znamy nikogo, kto nie byłby zirytowany jej psychopatycznym zachowaniem w połączeniu z uwielbieniem dla uroczych kotków. I wolelibyśmy nawet nie wspomnieć o torturowaniu studentów. Jednak najstraszniejszą rzeczą w tej całej postaci jest jej motywacja, którą jest jak najlepiej służyć Ministerstwu Magii. Dzięki tej wierze nie waha się stosować żadnych metod, aby osiągnąć swój cel. I dlatego Dolores jest wspaniałym przykładem tego, jak cienka jest granica między dobrem a złem i jak niebezpieczny może być bezmyślny  fanatyzm.

 

2. Thanos


Thanos, najedźca i zdobywca planet oraz człowiek, który zmiótł połowę wszechświata. Na drugim miejscu umieściliśmy go nie tylko ze względu na ogromną siłę, dzięki której pokonał każdego z Avengersów indywidualnie, ale przede wszystkim ze względu na jego cele i motywację.

Thanos nie jest klasycznym złoczyńcą, który dąży do osiągnięcia osobistych korzyści lub fanatycznego celu organizacji. Jego jedynym pragnieniem, które napędza i w jego oczach usprawiedliwa wszystkie, nawet najbrutalniejsze, czyny, jest uratowanie wszechświata i wszystkich jego mieszkańców przed cierpieniem i śmiercią w wyniku „przeludnienia”.
I dzięki tej motywacji wielu widzów mogło go zrozumieć i znaleźć dla niego miejsce w swoich sercach.

 

 

1. Joker


Czas na ogłoszenie zwycięzcy! Kto inny powinien zostać królem złoczyńców niż szalony Joker, którego głównym celem jest pokonanie Batmana i zostanie panem całego Gotham. Jeśli pominiemy Jokera z Suicide Squad, to możemy śmiało powiedzieć, że ten klaun jest po prostu wcieleniem czystego zła.

Krótko mówiąc, możemy go opisać jako nieprzewidywalnego i bezwzględnego wariata, który nie waha się stosować żadnych metod, aby osiągnąć swoje cele. Jednak zyskał honorowe miejsce wśród fanów filmów superbohaterskich głównie za sprawą swojego sarkastycznego humoru i „magicznych sztuczek”. Właśnie z powodu tych cech wielu z nas kibicowało mu bardziej niż nieustannie poważnemu Batmanowi.

 

 

 

Według praktycznie wszystkich członków naszego zespołu najlepszym filmem pokazującym synergię pomiędzy głównym bohaterem a jego antagonistom jest “Mroczny rycerz”, w którym Heath Ledger przesunął granice ukazania szaleństwa naprawdę wysoko.
A jeśli jakimś cudem nie widzieliście jeszcze najnowszego filmu “Joker”, to koniecznie musicie go nadrobić. Ten film idealnie pokazał, jak wyobcowanie i nieodnalezienie się w rzeczywistości jest destrukcyjne dla jednostki oraz to, że wtedy niewielka iskra może rozniecić płomień szaleństwa, który może wzniecić potężny pożar wśród niezadowolonych i spychanych na margines grup społecznych. 

 

KOLEKCJA FILMOWYCH PLAKATÓW» przeczytaj wszystkie opinie

Posters.plTworzę swój świat

Jako Posters.pl jesteśmy na rynku od 1999 roku i stopniowo staliśmy się jednym z największych sprzedawców plakatów, obrazów licencyjnych i upominków w Republice Czeskiej i całej Europie. Posiadamy szeroką gamę plakatów z filmów, gier i sportu we wszystkich rozmiarach. A także ogromny wybór prezentów dla zagorzałych fanów Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, komiksów lub całej rodziny Warner Bros. Kubki, figurki, puzzle i ubrania to najlepsze prezenty dla każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania. Ale jeśli jesteś raczej fanem aranżacji wnętrz to idealnie trafiłeś! Posiadamy własne drukarki, dlatego codziennie produkujemy fototapety, grafiki, fotografie i reprodukcje dzieł sztuki i wysyłamy je do ponad 25 krajów.


Kontakt:

E-mail: info@europosters.eu

Tel.: +420 210 440 210 (czeski lub angielski)

Poniedziałek – Piątek ǀ 7:00–17:00

 

© 1999–2024 Europosters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Top